Евелина Димитрова
Никога преди не съм делегирала, а това умение в действителност помогна не само на мен, а и на останалите в Ученическия парламент да се научат как да действат самостоятелно и да се развиват. Постигнахме приемственост и успях да предам щафетата.Сега в действителност имам повече време.
Човек трябва да осъзнава в каква степен контролира ситуацията и къде спират неговите сили, за да се съхрани и да продължи напред.Каква роля изигра твоята менторка Марина в реализацията на идеята ти?
Ученическият парламент към СУ „Христо Ботев” в с. Галиче и част от дейностите им - Коледен базар, дискусия с учениците на тема „Хигиената в училище” и работни срещи на парламента.
Евелина и нейната менторка Марина
Абсолютно всичко в живота си има черна и бяла страна, ако не е черната, няма как да се учим и растем, а пък бялата е сигнал, че вървим в правилна посока.Асоциациите на повечето хора, когато чуят името на моето село, са негативни. Обаче от година и половина в с. Галиче има сформирано сдружение, нарича се ,,Роден двор”. Създадено е от група младежи, които обичаме родното си място и искаме да дадем своя принос, за да върнем това, което селото ни е дало. Младите хора от ,,Роден двор” са вдъхновяващи. Един от любимите ми примери, показващ, че камъкът си тежи на мястото, е Лъчезар, който живее от години в Испания. Той обаче припознава себе си като човек, който може да допринесе за развитието на с. Галиче. Върна се в селото и сега е член на Управителния съвет. Заедно се опитваме да организираме различни неща. В момента организираме за втора поредна година местен фолклорен фестивал, който обаче ще бъде преустановен и може би ще се състои през есента. Вече сме правили летни кина, дискотеки, чистили сме селото, залесихме местност с около 3000 дръвчета с подкрепата на Гората.бг, поканихме и ,,Българска история”. От ,,Българска история” получихме дарение от 500 лева, за да ремонтираме една от спирките тук. След това местна художничка – Ивалина Николова - я изрисува. Сега спирката е украсена с тракийското съкровище, открито в село, с портретите на Васил Левски и две личности от с. Галиче - Тошо Симеонов и Лукан Галешки, които са участвали във войната за Освобождението на България.
Спирката в село Галиче преди и след ремонта
Мечтая си хората да виждат моята суперсила, а моята суперсила е личният пример.Не искам всички да бъдат като мен, просто искам да приемаме себе си и околните такива, каквито сме. Да бъдем една идея повече сплотени и активни в името на позитивната промяна на селото ни. След като аз приключих своя сезон в ABLE Mentor, две момичета от училище също кандидатстваха и вече са приети в следващия онлайн сезон. Това, че тези две момичета са се записали в следващия сезон на ABLE Mentor, ми показва, че вървя във вярната посока.
Стигнах до заключението, че първопричината за всичко лошо е липсата на любов. Искам хората да обичат сами себе си, да се приемат такива, каквито са. Когато това се случи, ще обичат и всички останали хора, и природата, и животът им ще бъде по-хубав, защото животът за тях ще се развива по по-красив начин.Именно заради любовта си ще виждат живота красив.